OZNAKOWANIA, OZNACZENIA DLA NIEWIDOMYCH i NIEDOWIDZĄCYCH

ŚCIEŻKI PROWADZĄCE

Realizujemy kompleksowe programy majace na celu przystosowanie przestrzeni publicznej dla potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Działania te to głównie zabezpieczenia i oznaczenia dotykowe poziome, takie jak żółte linie i pola ostrzegawcze, wypukłe linie i guzki - pasy prowadzące i pola uwagi czyli guzki, pinezki dla niewidomych. Wykonujemy także oznakowania pionowe w postaci żółtych pasów ostrzegawczych na dużych powierzchniach szklanych drzwi i fasad budynków, wind, itp.

Używamy technologii tzw. bezinwazyjnych, tj. nie wymagających nawiercania posadzki w celu instalacji zabezpieczeń. Co realizujemy poprzez:

  1. Aplikowanie chemoutwardzalnej żywicy reaktywnej przy użyciu specjalnych form (szablonów) na zabezpieczanej powierzchni.
  2. Naklejanie przy użyciu specjalnego lepiszcza pojedynczych elementów w postaci guzków lub linii

Technologie te pozwalają nam wykonać ścieżki dla niewidomych, praktyczniew każdym miejscu i na każdej nawierzchni. Ich cenną zaletą jest antypoślizgowość powierzchni materiału z którego są wykonane, co daje im przewagę nad zabezpieczeniami np. metalowymi.

Zaletą oznaczeń dla niewidomych wykonywanych w technologii nr 2 jest wysoki poziom ich estetyki i możliwość stosowania także na posadzkach drewnianych czy wykładzinach winylowych.

Wysoka odporność na ścieranie, udary mechaniczne, warunki atmosferyczne, czy też działanie agresywnych środków myjących i używanych zimą do odladzania powodują, że możemy udzielać długoletnich gwarancji trwałości, nawet do 8 lat.

Wykonujemy usługi na terenie całego kraju!