PASY - LINIE PROWADZĄCE I POLA UWAGI, GUZKI, PINEZKI 

 wyznaczające pola uwagi

Stosowane przez nas systemy oznakowań dotykowych na które składają się pasy linie prowadzące i pola uwagi czyli guzki pinezki, pozwalają na ich instalację w niemal każdym miejscu, na każdym podłożu i każdych warunkach. Stanowią one pomoc i umożliwiają  niewidomym i niedowidzącym znalezienie drzwi, schodów, windy, itp., jak również orientację w salach, na placach, w strefach transportu publicznego (np. przystanki tramwajowe, autobusowe, stacje kolejowe, stacje metra, przejścia dla pieszych, przejścia podziemne, itp.). 

Ścieżki prowadzące dla niewidomych w zależności od miejsca zastosowania, czy indywidualnych preferencji i wymogów inwestora wykonujemy w trzech wariantach.

1. Naklejanie na podłoże pojedynczych elementów w postaci lini i guzków wg wcześniej zaprojektowanych i przygotowanych szablonów, grubość (wysokość) całkowita 4 - 5 mm.

2. Wylewanie na podłoże płynnej masy chemoutwardzalnej przy użyciu odpowiednich form (szablonów) . Grubość (wysokość) całkowita 5 - 7 mm

3. Naklejanie na podłoże gotowych płyt i taśm z wypukłymi liniami lub guzkami. Grubość (wysokość) całkowita 7 - 8 mm.

Charakterystyka:

Elementy Dotykowe dla wszystkich trzech wariantów wykonane są z żywicy o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej. Posiadają powierzchnię antypoślizgową. Materiał niepalny. NIe ma konieczności nawiercania czy frezowania podłoża. Dodatkowy walor to możliwość wykonania powierzchni dotykowych o dowolnych wymiarach i kształtach, dopasowanych do konkretnych projektów. Możliwość stosowania na podłożach wykonanych z niemal wszystkich materiałów (kamień, drewno, tworzywo, beton, szkło, żywica, wykładzina tekstylna, wykładzina PCV i wiele innych).

Wykonujemy usługi na terenie całego kraju!